GORDANA GLASS

gordana
Gordana je skutečná Evropanka – pochází z Chorvatska, narodila se v německém Manheimu a žije na Slovensku. Vystudovala textilní výtvarnictví a malbu, na soukromé italské škole módního designu Callegari módní návrhářství. Od dětství však směřovala k umělecké tvorbě, v níž by bylo hlavním materiálem sklo. Gordana používá technologii lehaného skla, do něhož maluje tekutými drahocennými kovy či vkládá vzduchové bubliny, díky které může naplno projevit své výtvarné schopnosti a charakteristický exkluzivní výtvarný styl. Jak sama říká, sklo daleko lépe než látka odráží duši umělce.

INSPIRACE

Ve svých dílech Gordana oslavuje fascinaci přírodou a životem samotným. Nejsilnější inspiraci nachází v podmořském světě. V její kanceláři se skleněnými obklady s motivem moře je cítit mořská vůně a z audio systému zní zvuky šumících vln tříštících se o pobřeží. Z kreativního prostředí vzniká nová kreativita a ty nejlepší nové nápady na budoucí umělecké realizace.

TRADICE KVALITY

Tým galerie Gordana Glass tvoří malý počet lidí s hlubokou láskou k umění a citem pro detail. Kvalitu přináší rozhodnutí vytvářet všechna díla ručně, uchovat individualitu a autenticitu každého uměleckého kusu tak, že nikdy nevznikne stejný, trvat na naprosté dokonalosti provedení a především to, že na tvorbě každého jednoho díla se podílí Gordana osobně.

CHARITA

Klíčovou součástí Gordaniny osobnosti je obrovská láska k dětem a z ní vyplývající přesvědčení, že nejbezbrannější bytosti potřebují naši pomoc. Již mnoho let se proto zaměřuje na dětskou charitu.
gordana_glass_charity